Biograd na Moru – Chorvatsko

Snad každý z nás byl již někdy za svůj život v Chorvatsku. A kdo ne, ten by to měl dozajista, aspoň jednou vyzkoušet. Možností kam jet je nespočet, my se dnes podíváme do Biogradu na Moru.
O Chorvatsku se dá říci, že je nám nejbližší, ať už jídlem, zvyklostmi nebo architekturou – Do Chorvatska jezdíme totiž již po generace.

Doprava

Do Chorvatska? Jedině autem! Aspoň tak jezdí 90% čechů. Má to své výhody – vezmete si vše, co uvezete, jste mobilní, nemusíte tak zůstat jen v jednom městě a poté samozřejmě cena. Naopak cestovat několik hodin v autě není rozhodně pro nikoho med, obzvláště pak pro řidiče. Oblíbenost vlastní dopravy je naprosto bezkonkureční, ale jde to i jinak – letecky. Letadlem jste z Prahy v Chorvatsku za hodinu a půl dle destinace. Do Biogradu ale určitě za to stojí vzít pár přátel a vlastní auto.

Biograd na Moru

Biograd na moru je přístavní město ležící v Severní Dalmácii, 28 kilometrů jihovýchodně od Zadaru. Jedná se o krásné upravené město s bohatou zelení, ale i žívé turistické letovisko. Na městské promenádě narazíte na spoustu restaurací, kaváren a obchůdků se suvenýry s výhledem na protilehlý ostov Pašman, kam vyplouvá z přístavu trajekt a nejen tam. Lodní výlety sežene témeř na každém kroku. Za zmíňku stojí výlet do národního parku souostroví Kornati nebo na vodopády Krka.

Pláže

Biogradské pláže jsou v hlavní turistické sezóně narvané k prasknutí, obzvláště pak pláž Soline, ale to neznamená, že byste své místečko nenašli, pláž je dostatečně dlouhá. Pláž Dražica je oceněná modrou vlajkou (znakem čistoty) a je zde postaven venkovní bazén se slanou vodou, kam je vstup bezplatně a odkud je pohodlný vstup do vody po schodech. Jinak se jedná o oblázkové pláže, ale mořských ježků je tu habaděj, proto si s sebou nabalte boty do vody! Pokud jste autem, v dojezdové vzdálenosti jsou další pláže, například Pakostane.

Ubytování a jídlo

Biograd nabízí ubytování v hotelech či apartmánech, ale můžete dojet i do kempu se svým karavanem nebo stanem. Kempů je tu hned několik, Soline, Biograd a Diana & Josip. Na své si zde příjde tedy každý, dle své naročnosti a požadavků. Jídlo vás nepřekvapí, najdete zde vše, co známe u nás, dokonce narazíte i na českou restauraci. Jinak samozřejmě nechcete-li se stravovat v restauracích postačí řízek s chlebem z domu. Nakoupit si suroviny a uvařit si jde v menších krámcích nebo v nedalekém nákupním centru na okraji města.

Co v Biogradu dělat

O zabávu nebude v Biogradu nouze, najdete zde tenisové kurty, hřiště na malou kopanou, minigolf nebo plážový volejbal či tenis. Můžete si zapůjčit šlapadla, skútry, vyzkoušet různé vodní sporty nebo tobogány, potápět se s instruktorem nebo lyžovat a spoustu dalšího. V okolí města je také vybudována síť cyklistických tras. Pro méně aktivní jedince nabízí Biograd gastronomický festival s živou hudbou a spoustou pochutin z blizkého i dalekého okolí. O noční zábavu se pak postarají místní kluby Pocco Locco, Levadner Lounge Bar či Queen Bar a nebo můžete zkusit vyrazit do Zadaru, který žije nočním životem.

Chorvatsko je zemí zaslíbenou, aspoň pro nás pro Čechy. Proto by se sem měl každý, alespoň jednou za život podívat. Prohlédněte si nabídků zájezdů do Chorvatska, třeba vás okouzlí.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.