Chorvatsko – země mnoha možností

Přišel čas dovolených a s ním samozřejmě vybírání vhodných lokalit. Chorvatsko poskytuje dostatečné možnosti pro rodiny s dětmi, sportovce, ale i obdivovatele památek. Kromě nejrůznějších druhů vyžití zde nalezneme překrásné pláže, které rozhodně stojí za návštěvu. Zkrátka a jednoduše se není čemu divit, že Chorvatsko patří k destinacím, kam ročně cestují tisíce čechů. Výhodou je i to, že se ve většině destinací domluvíme i česky.

O Chorvatsku obecně

Jak již bylo zmíněno výše, Chorvatsko je obecně oblíbenou lokalitou pro trávení dovolených. Ceny jsou zde přijatelné a potraviny lze nakupovat za ceny velmi podobné těm našim. Lze platit kunami či eury, mnoho obchodníků samozřejmě umožňuje i bezhotovostní platby. Při cestování Vám bude bohatě stačit občanský průkaz, vyjma dětí, které musí mít pas (případně postačí i dětský občanský průkaz). Do Chorvatska se nejlépe dostaneme autem či autobusem. Není vyloučena ani letecká či vlaková doprava, ale z finančního hlediska je poměrně náročná.

Každá lokalita je jiná, stačí si jen vybrat

Chorvatsko má bezsporu každému co nabídnout. Nalezneme zde pláže oblázkové, písčité i skalnaté. Velmi krásné pláže, které jsou vhodné i pro děti, jsou prakticky všude. Zaujmou i nejrůznější historické památky. Víte, že se v Chorvatsku nachází i koloseum? To najdeme například v Pule, ležící v oblasti zvané Istrie, a to v severní části této země.

Oblasti, které stojí za zmínku

Rab

Ostorov Rab, který nabízí písečné pláže a pozvolný sestup do moře je ideální pro rodiny s menšími dětmi. Je zde veškerá potřebná vybavenost. K dispozici jsou restaurace, kavárny i bary. Nalezneme zde i základní obchody, tržiště či banku a bankomat. Při cestě do této lokality však doporučuji vést s sebou nějaké peníze, bankomat je velmi často vybrán, a to samozřejmě ve chvíli, kdy hotovost nejvíce potřebujete.

Makarská riviéra či Baška Voda

Obě dvě místa jsou nádherná a vhodná rovněž pro děti. Lokality jsou umístěny v jižnější části země. Vzhledem k jejich oblíbenosti je třeba počítat s větší zalidněností pláží. Celkem živo tu je i v pozdních hodinách. O zábavu tam však není nouze. Pláže jsou v těchto místech různé, takže si každý zaručeně vybere tu svou oblíbenou.

Fažana a Pula

Pokud hledáte místo, kde jsou teploty o něco nižší než na jihu, pak by Vás mohla zaujmout Fažana i Pula. Tato dvě místa leží hned u sebe a svým návštěvníkům mají skutečně co nabídnout. Pláže jsou ze rovněž různé a přístup do vody je velmi dobrý. Z těchto lokalitnsi můžete udělat výlet do národního parku Brijuny či lodí do Benátek. Za návštěvu stojí centrum Puly, kde se nachází historické koloseum.

Za památkami do Chorvatska? Proč ne!

Chorvatsko je nádherná země, která své návštěvníky dokáže uchvátit nádhernou přírodou i architekturou. Patrně nejznámější památky nalezneme v Dubrovníku, který leží na jihu země. Pozadu však nezůstávají ani menší města či vesničky. Spousta národních parků ročně přivítá tisíce turistů a není tomu jinak ani v případě Plytvických jezer.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.