Mallorca – Španělsko

Mallorca je největší ostrov Španělska. Nachází se přibližně 200 km od Barcelony a leží v západní části Středozemního moře. Na Mallorce najdeme spoustu letovisek, od těch velkých s plážemi až po malá klidná s romantickými zátokami. Hlavním a zároveň největším městem je Palma de Mallorca, kde se nachází i letiště Son Sant Joan. Mallorca je nazývána slunečným ostrovem, neboť zde svítí slunce více než 300 dní v roce. Pojďme si představit několik letovisek…

Palma de Mallorca

Hlavní město s přibližně 400 tisicí obyvateli. V 60. letech minulého století se na Mallorce postavilo mnoho turistických středisek a stala se tak jedním z nejnavštěvovanějším místem ve Španělsku. Své místo nad městem našel gotický hrad Castillo de Bellver, postavený v 13. století a přímo v centru města se nachází další hrad Castillo de la Almudaina. Poblíž nalezneme další významné památky – gotickou katedrálu La Seo, kostel San Francisco či renesanční palác La Lonja.

Sant Elm

Sant Elm je nejzápadnější letovisko Mallorky a patří mezi ty nejklidnější. Na své si tu příjdou turisté a rodiny s dětmi. Je tu pouze jedna pláž a dva velké hotely, jinak ubytování v soukromých apartmánech. Je zde rozmanitá nabídka restaurací a kaváren a nepřeberné množství turistických cílů v blízkém okolí – zřícenina kláštera La Trapa, Dračí ostrov, maják Torre de Cala en Bas.

Mallorca

Mallorca banner

Capdepera

Turistická oblast na severovýchodu ostrova s nejznámnějším letoviskem Cala Rajada. Naprostý ráj pro aktivní jedince, k dispozici jsou golfová hřiště, potápění i pláže pro surfing. K zajímavostem patří největší hrad na ostrově Castell de Capdepera, duny na Cala Mesquida a sladkovodní pramen Sa Font de Sa Cala, který ústí do přímo do moře.

Mallorca

Porto Cristo

Porto Cristo je přistav ve meště Manacor na východním pobřeží ostrova. Podél tohoto členitého pobřeží se rozprostírají malé písečné pláže. Mezi zajimavá místa k naštívení patří jeskyně Cuevas del Drach s podzemním jezerem, Safari Zoo či maják z 19. století. V Porto Cristo jsou jedny z nejlepších hotelů na Mallorce a jsou považovány za absolutní špičku. Takže pokud hledáte luxus spojený s klidnou relaxací u průzračného moře, Porto Cristo je pro vás pravým místem.mallorca2

Magaluf

Letovisko, nacházející se na západ od hlavního města, patří k velmi popůlárním rezortům, díky svému divokému nočnímu životu. Bary, diskotéky a restaurace lemují ulici Punta Ballena nabídnou spoustu zábavy pro aktivnější či mladší lidi. V tomto letovisku je také největší diskotéka až pro 7000 lidí. Mimo bary jsou tu i zajímavá místa jako Western Park, Wave House či Mallorca Rocks. Na dvou písečných plážích Playa de Magaluf a Son Matias si můžete vyzkoušet windsurfing nebo vodní ližování, kanoe a nebo také jízdu na vodním skůtru.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.