Monastir – Tunisko

Tunisko je oblíbenou turistickou destinací, protože má krásné písečné pláže i členité pobřeží s několika ostrovy. Nejvyhledávanější je Djerba, my se ale podíváme do letoviska Monastir. Monastir je město na pobřeží Tuniska se středozemním mořem v Africe. I přes narůstající turistický ruch v posledních letech si stále Monastir žije svým typických životem malého tuniského města se 41 tisíci obyvateli. V dřívějších dobách rybářské město, založené Puny a Římany, se dnes stalo jedním z nejznámnějších destinací v zemi. Tunisko leží v subtropickém pásu. Horké suché léto zde trvá od května do října.

Monastir - Tunisko

Monastirská pobřeží jsou obestavěna hotely s bohatými a velkými zahradami. Hotelů je to opravdu dost – Abou Nawas Monastir, Amir Palace, Bella Vista, Chiraz Club hotel, Eden Club, El Bousten, El Hana Beach, El Mouradi Skanes Beach,  Houda Golf & Beach Club, Jokey Club, Kuriat Palace, Les Palmiers, Liberty, One Resort Monastir, Ramada Liberty Resort a spousta dalších. Hotely kombinují prvky afrického a moderního stylu. Snad všechny hotely mají své vlastní bazény. Pláže v Monastiru jsou velmi široké, táhnou se až do dalšího letoviska Sousse, jsou pokryté jemným pískem s pozvolným vstupem do moře, proto je Monastir vhodný i pro rodiny s dětmi.

Krásné původní centrum města – medina je plné malých klikatých uliček, proto pozor, ať se neztratíte. V medině je také spousta kaváren, restaurací a menších stánků se suvenýry a tradičním zbožím. Monastir je plný zajímavých památek, tou nejznámější je velký klášter Ribat s několika věžemi. Byl vybudovan v 9. století na obranu proti nájezdům Křížáků. Vedle Ribatu stojí mešita, takzvaná Velká mešita, ašvak vedle obrovského Ribatu, tak velká rozhodně není. V Monaritu se narodil první tuniský prezident a na jeho počest zde bylo postaveno Mauzoleum Habiba Bourquiby. V případě, že byste se chtěli podívat i dál za hranice města, navštívit můžete nedaleké město Sousse, kam se dostanete příměstským vlakem. Nebo město El Jem se starým římským amfiteátrem.

Monastir - Tunisko

Do tuniského Monastiru se mnozí s oblibou vrací. Pohodlí místních hotelů, krásné počasí a neméně krásné pláže je nikdy nezklamou. Plno úchvatných památek a pravý nefalšovaný africký život na předměstí laká turisty z celého světa.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.