Rhodos – Řecko

Pokud zrovna teď přemýšlíte, kam letos s rodinou nebo jen s partnerem vyrazíte na dovolenou, projíždíte last minute a váháte, rádi vám napovíme, že řecký ostrov Rhodos je žhavým favoritem pro strávení letní dovolené. Níže vám přinášíme hned 10 důvodů, které vás mohou přesvědčit k rezervaci zájezdu

1. Rhodos = neuvěřitelné přírodní scenérie

Na ostrově je opravdu krásně. Užít si můžete moře a romantické pláže na krajích ostrova a bohatou zeleň, olivovníky a všude přítomné divoké kozy ve vnitrozemí. Ostrov je také tvořen skalnatým údolím, jehož vrcholky se tyčí nad mořem. Vašim pohledům neuniknou ani citróny, limetky, meruňky a fíky rostoucí na stromech v zahrádkách místních obyvatelů. Opravdu stojí za to alespoň na chvíli opustit hotelové resorty a vyrazit do původních vesniček. Třeba do vesničky Lardos, kde se setkáte s běžným životem Řeků.

rhodos1

2. Rhodos je cenově dostupný

Protože není Rhodos na míle vzdálený od naší země, je cenově dostupnou destinací. Pokud na Rhodos zamíříte ještě před vypuknutím sezóny, můžete 7denní zájezd s all inclusive pořídit už za necelých 11.000 Kč. Ani ceny v místních obchodech a restauraci se zcela nevymykají běžnému průměru v zahraničí.

3. Na ostrově panuje přátelská atmosféra

Pokud se domluvíte anglicky nebo třeba řecky, určitě si skvěle popovídáte s místními obyvateli, kteří jsou k turistům velmi přátelští. Když si odmyslíte fakt, že Řekové z turismu těží, člověk by se i podivil nad tím, že se Řekům všude přítomní turisté omrzí.

4. Rhodos nabízí všehochuť toho, co můžete zažít

Jedno vám můžeme slíbit už teď. Dovolená na ostrově Rhodos je velmi různorodá. Tedy něco pro ty, kteří se nechtějí jen povalovat na pláži. Mimo klasickou opalovačku na pláži Rhodos nabízí i možnost turistiky, plavby na lodi, výlety do vnitrozemí, vodní sporty a tak podobně.rhodos2

5. Na Rhodosu panuje krásné počasí, až přes 300 slunečních dní

Až přes 300 slunečních dní na ostrově Rhodos je příslibem toho, že si vaši dovolenou užijete pod žhavými slunečními paprsky. Rhodos je velmi teplý ostrov a to i přesto, že na něm dost často hodně fouká. Ve vesničce Lindos na jihovýchodě byly dokonce naměřeny nejvyšší teploty z celého ostrova.

6. Rhodos je v schengenském prostoru

Protože je Rhodos v schengenském prostoru, můžete do něj vycestovat na občanku a odpadne vám spousta dalších povinností, jako je nutnost vyřízení víza a tak podobně. V Řecku vám platí váš řidičský průkaz, což se vám může hodit vzhledem k četnosti auto půjčoven na ostrově. Zejména sběratelé mušlí a kamínků ocení možnost vzít si úlovky s sebou domů, stejně tak milovníci olivového oleje.

7. Na ostrově jste letadlem za necelé tři hodinky

Dalším důvodem, proč vyrazit na řecký ostrov Rhodos je poměrně krátká doba letu. Letíte necelé 3 hodinky. Zmást vás může údaj na rezervaci vašich letenek. Protože je v Řecku časový posun +1 hodina, můžete si myslet, že letíte skoro 4 hodiny, ale opravdu tomu tak není. Nejčastější jsou lety z Prahy.  V sezóně však můžete letět i z Ostravy, Brna nebo Pardubic.

8. V Řecku vás nepotrápí žádné střevní potíže

Oproti Egyptu, kde vás zaručeně čeká střevní nemoc, které se s oblibou říká Faraonova pomsta, se v Řecku nemusíte ničeho bát. Pro jistotu si samozřejmě vezměte nějakou střevní dezinfekci v podobě domácí slivovičky – místní rádi ochutnají (vyzkoušeno), ale jinak si opravdu vrásky nedělejte. Nedoporučuje se pít místní vodu z vodovodu, ale jen proto, že je jinak mineralizovaná a nemusíte ji dobře snášet. Balenou pitnou vodu nakoupíte v blízkých obchůdcích.

9. Rhodos můžete procestovat křížem krážem

Pokud patříte k dobrodruhům, je ostrov Rhodos něco pro vás. Protože měří na šířku něco přes 40 kilometrů a na výšku něco přes 70 km, můžete ho objet za celý den. Na delší zastávky budete samozřejmě potřebovat více času.  V týdenním pobytu lze však zvládnout vše. Pokud si půjčíte motorku nebo auto (v jedné z mnoha půjčoven, od 20 euro za motorku na den, od 35 euro za malé auto na den), zvládnete vidět to nejdůležitější (hlavní město Rhodos, údolí motýlů, vesničku Lindos, Prasonisi) a ještě se k tomu stihnete vykoupat v moři, opálit se, dobře se najíst a odpočinout si.

Pokud nemáte řidičák, nevadí. Využít můžete některý z cestovní kanceláři nabízených zájezdů nebo místní autobusovou linku.rhodos3

10. Ochutnáte místní speciality

Byl by hřích být v Řecku a neochutnat místní speciality, jako je musaka, tzatziky nebo gyros. Místní restaurace jsou na velmi dobré úrovni.

Třeba vás maličko překvapí, že v Řecku toaletní papír nepatří do záchodové mísy, nýbrž vedle do odpadkového koše, ale jakmile si na tuto skutečnost zvyknete, bude patřit do sbírky vašich nevšedních zážitků z Řecka.    rhodos4

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.