Řím – Itálie

Všechny cesty vedou do Říma.

Ještě nejste pevně rozhodnuti, kde strávíte svou letošní dovolenou a zároveň hledáte nějaké místo, které ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek? Vězte, že v takovém případě pro vás Řím představuje ideální volbu, neboť toto město vás zaručeně nadchne!

Výhodou návštěvy Říma je skutečnost, že díky dobré dostupnosti z České republiky ho lze navštívit i na víkend. Za nás ale rozhodně doporučujeme delší variantu návštěvy tohoto překrásného města, protože naskýtá opravdu širokou škálu možností vyžití.

Fakta o Římě

Řím je hlavním a největším městem Itálie, k jehož založení, které se datuje až do roku 753 před naším letopočtem, se váže několik legend. Nejznámější z nich je bezesporu ta o založení bratry Romulem a Remem, kteří byli údajně odkojeni vlčicí, která je nalezla v řece Tibeře, poté kdy do ní byli vhozeni, aby se utopili.

Když už se bavíme o řece Tibeře, jejíž povodí je přibližně 400 kilometrů dlouhé, tak ta v současné době slouží jakožto pomyslná přírodní hranice rozdělující Řím na dvě poloviny.

Řím patří z historického hlediska mezi nejvýznamnější města celosvětové historie, důkazem budiž římská říše, která po dlouhá staletí patřila k největším územním celkům na světě.

Aktuálně v Římě žije přes 2 a půl milionů obyvatel, což z něj dělá čtvrté nejlidnatější město v Evropě a dalších zhruba 7 milionů lidí ho každoročně navštíví.

Užitečné rady, kam v Římě zavítat

Památky a zajímavá místa

Řím je doslova prošpikován památkami a zajímavými místy, na jejichž kompletní seznam by byla potřeba celá obsáhlá kniha. My jsme pro vás alespoň vybrali 3 z nich, které rozhodně nesmíte při návštěvě Říma vynechat.

Koloseum

Tato monumentální stavba postavena během prvního století našeho letopočtu, nacházející se na seznamu světového dědictví UNESCO je jednou z architektonických ikon Říma. Po čínské zdi se dokonce jedná o druhou nejnavštěvovanější památku na světě!

Svatopetrské náměstí (Vatikán)

Sídlo papeže vás okouzlí svojí duchovní atmosférou, která z tohoto místa jen srší. Při návštěvě Vatikánu rozhodně nesmíte vynechat ani návštěvu baziliky svatého Petra, jednoho z největších kostelů na světě.

Muzeum Leonarda Da Vinciho – náš tip

Úžasné muzeum jednoho z nejslavnějších italských rodáků, geniálního malíře a vizionáře v jedné osobě. Právě jeho nadčasové vynálezy patří mezi stěžejní exponáty tohoto muzea.

Ubytování

Co se týče ubytování, tak zde má člověk na výběr z opravdu široké škály hotelů, od těch luxusních až po ty obyčejné. Z osobní zkušenosti můžeme doporučit hotel Il Mondo Di Amelia, nacházející se ve výborné lokalitě blízko centra.

Za jednu noc v dvoulůžkovém pokoji si zde v průměru připravte 55 euro, což při aktuálním kurzu odpovídá zhruba 1500 Kč.

Rekreace

Řím není jen místem, kam se jezdí za památkami, ale zároveň představuje i skvělou možnost jak zrelaxovat tělo i mysl na nedalekých plážích. Pokud se nechcete vzdalovat příliš daleko od Říma, tak můžete zavítat například na městskou pláž Torvajanica, ovšem je zde nutné počítat s velkým zájmem lidí o tuto pláž.

 

Kde se v Římě dobře najíst?

Italská kuchyně je světoznámá a jídla jako pizza, gnocchi, lasagne nejsou určitě nikomu cizí. Což je na jednu stranu dobře, neboť člověk má alespoň jasnou představu po čem v Římě sáhnout, nicméně na druhou stranu je návštěvník ochuzen o možnost poznávat místní kuchyni.

V Římě se však nachází řada skvělých restaurací a my jsme pro vás vybrali 2, které bychom rozhodně všem milovníkům gastronomie doporučili navštívit.

La Pergola

Pokud patříte mezi milovníky luxusních restaurací, tak tuto restauraci při návštěvě Říma rozhodně nemůžete vynechat. Restaurace se honosí, jakožto jediná v celé Itálii, nejvýznamnějším kulinářským ohodnocením – 3 mischelinskými hvězdami.

Otello – náš tip

Útulná restaurace nacházející se blízko samotného centra Říma je ideální volbou pro ty, kteří hledají restauraci, kde dostanou za přijatelné peníze opravdu chutné pokrmy. Restaurace má v nabídce víceméně všechna jídla, která jsou typická pro italskou kuchyni.

Podvodníci řádí i v Římě aneb Na co si dát pozor

Říma patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších měst světa, tudíž asi nikoho zřejmě nepřekvapí, že se zde taktéž srocují lidé, kteří chtějí turisty podvést a přijít tak snadno k penězům. Proto apelujeme na všechny, kteří se tam vydají, aby byli maximálně ostražití.

Podvodníci v Římě používají zejména tyto triky:

Náramek „přátelství“ – Nejznámější trik, při kterém vám šejdíři nabídnou upletení náramku, potom vás k sobě skrze náramek připoutají a začnou požadovat peníze za uvolnění, popřípadě vás rovnou okradou.

Předražená růže – Vaší milé jsou předány růže a až poté je po vás požadováno placení, mnohdy až nesmyslně vysokých částek.

Odložené dítě – Podvodníci zde využívají šoku, poté co vám do rukou nečekaně nastrčí dítě, tedy povětšinou panenku, a mezitím vám prošacují kapsy.

Závěrečný verdikt

Pokud jste milovníky historie, architektury a dobrého jídla, tak italské hlavní město určitě nesmíte vynechat při svých cestách do zahraničí. V Římě na vás bude na každém kroku dýchat neopakovatelná atmosféra, ve které se mísí respekt budící historie a neméně úchvatná současnost.

Taktéž služby (hotely, restaurace) zde fungují velice dobře a o člověka je zde vždy perfektně postaráno. Rovněž ceny jsou zde velice přijatelné, když vezmeme v potaz, že se jedná, po Londýně a Paříží, o třetí nejnavštěvovanější evropské město.

Koukněte se na nabídku zájezdů do Říma.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.